bazenova filtrace bilbao

Písková bazénová filtrace

Písková filtrace pro bazény funguje na principu zachycování nečistot z cirkulované vody. Písková filtrace je osazena cirkulačním bazénovým čerpadlem, které vytváří dostatečný tlak tak, aby docházelo k dostatečné výměně vody v bazénu. Nečistoty jsou zachyceny ve filtrační nádobě s pískem, kde setrvají až do zpětného propláchnutí filtru. Zpětným proplachem je písková náplň pozvednutá a písek v nádobě rotuje. Díky rotaci dochází k odplavení zachycených nečistot z filtrace do kanalizace. Pro účely filtrace bazénu je nejvhodnější křemičitý písek zrnitosti 0,4 – 1,2 mm. Životnost písku ve filtraci je 3 až 4 roky. Po této době dochází k zaoblení hran a písek ztrácí svou zádržnou schopnost.


Výběr pískové filtrace

Základní veličinou pro výběr pískové filtrace pro bazén je objem vody a vzdálenost filtrace od bazénu. Výkon bazénové filtrace by měl být alespoň takový, aby byla voda v bazénu profiltrována jednou za pět hodin. Pokud je filtrace vzdálena od bazénu více jak 10 metrů, pak je potřeba uvažovat o silnějším čerpadlu, které pokryje tlakovou ztrátu v bazénovém rozvodu. Samozřejmostí je správně dimenzovaná velikost filtrační nádoby k bazénovému čerpadlu.

Malá nádoba a silné čerpadlo není to správné řešení. Použitím malé filtrační nádoby a čerpadla s vysokým výkonem dochází k rychlému průtoku vody přes písek, který pak není schopný dokonale zadržet nečistoty. Nečistoty se pak vracejí zpátky do bazénu přes trysky.

písek do bazénové filtrace
bazenova filtrace mypool

Písková bazénová filtrace MyPool o výkonu 6 m3 vhodná pro bazény do objemu vody 30 m3. Tato písková filtrace je opatřena horním ventilem pro praní, filtrování a cirkulaci vody.

Pískové filtrace Brilix

Písková bazénová filtrace Brilix FSP 500 a výkonem 12 m3 vhodná pro bazény do objemu vody 60 m3. Tato písková filtrace je opatřena horním ventilem pro praní, filtrování a cirkulaci vody.

písková filtrace bilbao 400

Písková bazénová filtrace Bilbao o výkonu 9 m3 vhodná pro bazény do objemu vody 40 m3. Tato písková filtrace je opatřena bočním ventilem pro praní, filtrování a cirkulaci vody.

písková filtrace kit 300

Písková bazénová filtrace KIT 300 o výkonu 4,5 m3 vhodná pro bazény do objemu vody 20 m3. Tato písková filtrace je opatřena horním ventilem pro praní, filtrování a cirkulaci vody.