kartušová filtrace bazénu

Kartušová bazénová filtrace

Kartušová bazénová filtrace pracuje na principu oběhu bazénové vody přes textilní filtrační vložku. Filtrační vložka kartušové filtrace je zpravidla vyrobena z hustě skládané geotextilie. Složená místa filtrační kartuše tvoří dostatečně velkou plochu pro zachycení nečistot z bazénu.

Kartušové filtrace jsou pro svůj výkon a velikost vhodné zejména pro menší venkovní nadzemní bazény. Ideální je mít alespoň jednu rezervní kartušovou vložku, kterou lze podle potřeby v koupací sezóně měnit bez přerušení filtrování bazénu.


Jak vybrat kartušovou filtraci

Kartušová filtrace bývá zpravidla součástí dodávky nadzemního bazénu. Pokud jste si pořídili bazén bez filtrace nebo potřebujete k bazénu filtraci novou, pak je potřeba brát zřetel na objem vody v bazénu. Filtrace by měla bazén přefiltrovat alespoň jednou za pět hodin. Nejlepší je, když je kartušová filtrace co nejblíže k bazénu. Zamezuje se tak tlakovým ztrátám. Instalace kartušové filtrace k bazénu je jednoduchá.

Pro zprovoznění stačí propojit bazén a filtraci pomocí hadic s průměrem 38 nebo 32 mm a zapnout do sítě. Pro tento účel nejlépe vyhovují bazénové vysavačové hadice, které jsou dostatečně pevné a pružné a lze je použít bez nutnosti dalšího instalačního materiálu nebo lepidel.

kartušová filtrace k bazénu intex
kartušová filtrace bazénu intex

Kartušová filtrace pro nadzemní bazény s objemem vody do 10 – 15 m3. Výkon filtrace je 2 m3 / hod. Filtrace je opatřená filtrační kartušovou vložkou typu A.

bazénová filtrace kartušová

Kartušová filtrace pro nadzemní bazény s objemem vody do 20 m3. Výkon filtrace je 3,7 m3 / hod. Filtrace je opatřená filtrační kartušovou vložkou typu B.

kartušová filtrace bazénu malá

Náhradní kartuš typ A pro bazénové filtrace o výkonu 2 – 3,5 m3. Náhradní kartuš lze ve filtraci vyměnit snadno a rychle bez dlouhodobého přerušení chodu filtrace.

kartušová filtrace bazénu velká

Náhradní kartuš typ B pro bazénové filtrace o výkonu 5,6 m3. Náhradní kartuš lze ve filtraci vyměnit snadno a rychle bez dlouhodobého přerušení chodu filtrace.